ZABEZPIECZ SWOJĄ SIEĆ PRZED WŁAMANIEM

Nie ma znaczenia czy jest to Twoja mała sieć domowa czy sporej wielkości sieć firmowa. W obecnych czasach każda musi być odpowiednio zabezpieczona.

Jeżeli masz wątpliwości co do poziomu zabezpieczeń Twojej sieci to mogę Ci pomóc w przeprowadzeniu analizy bezpieczeństwa i wdrożyć rozwiązania, które odpowiednio ustrzegą Cię przed nieplanowanymi nieprzyjemnościami oraz co za tym idzie dodatkowymi wydatkami.

Przeprowadzę analizę jakości bezpieczeństwa urządzeń sieciowych, serwerów, stacji roboczych i oprogramowania. Wykonam testy penetracyjne i zaproponuje bezpieczną konfigurację.

Dlaczego warto?

Przykład z życia.

Przychodzi email do jednego z pracowników sekretariatu, email mówi o zaległości w płatnościach za prąd na kwotę 1200 zł. Wiadomość z załącznikiem w formie pdf zostaje kliknięty. Nie otwiera się, więc pracownik wysyła email bezpośrednio do działu księgowego. Pracownik działu księgowego klika. Załącznik się nie otwiera.

W tym momencie, mamy dwa komputery zainfekowane wirusem np. typu Ransomware który zaczyna szyfrować wszystkie dane dysku przerzucając się zgodnie z połączeniami sieciowymi na kolejne maszyny działające w sieci.

Utrata danych produkcyjnych to koszmar. Z doświadczenia wiem, że nie zawsze programy antywirusowe są w stanie odpowiednio zareagować, nawet jeżeli są należycie aktualizowane. Kod złośliwego oprogramowania może jeszcze nie być w tzw. bazie sygnatur wirusów używanego programu.

Kolejny przykład z życia

Ktoś z sąsiadów hobbysta informatyki, zainteresował się programami do łamania zabezpieczeń sieci bezprzewodowych. Obejrzał kilka filmików na youtube i wziął się do działania.

Przeszedł od nauki do praktyki, złamał dostęp do Waszej sieci bezprzewodowej bo była słabo zabezpieczona.

Przy nieodpowiednio skonfigurowanym systemie Windows, będzie miał dostęp do Waszych plików. Brzmi paskudnie.

A jak trafi się ktoś z większą praktyką to bez problemu przechwyci Waszą sesję Facebooka i Wasze konto firmowe zostanie zablokowane za publikowanie treści niezgodnych z polityką Facebook, a fanpage sklepu, zespołu muzycznego czy marki np odzieżowej z oddanymi kilkoma tysiącami fanów przepadnie w zapomienie.

To są przykłady wzięte z życia. Nieraz wystarczy niewiele, aby było o wiele biezpieczniej.